«Поради для батьків п’ятикласників»

1. Якщо Вас турбує щось в поведінці дитини, якомога швидше зустріньтеся і обговоріть це із практичним психологом та класним керівником.
  2. Цікавтеся шкільними справами, обговорюйте складні ситуації, разом шукайте вихід з конфліктів.
  3. Порадьте дитині в складних ситуаціях звертатися до шкільного психолога або класного керівника.
  4. Привчайте дитину до самостійності поступово.
  5. Не слід відразу послаблювати контроль за навчальною діяльністю, якщо в період навчання в початковій школі вона звикла до контролю з вашого боку.
  6. Основним помічником у складних ситуаціях є терпіння, увага, розуміння.
  7. Допомагайте дитині виконувати домашні завдання, але не робіть їх самі.
  8. З’ясуйте, що взагалі цікавить вашу дитину, а потім встановіть зв’язок між його інтересами і предметами, що вивчаються в школі.
  9. Особливі зусилля прикладайте для того, щоб підтримати спокійну та стабільну атмосферу в домі, коли в житті дитини відбуваються зміни.
  10. Намагайтеся уникнути великих змін чи порушень в домашній атмосфері. Спокій домашнього життя допоможе дитині більш ефективно вирішувати проблеми в школі.