ПРОБА РУФ'Є

Проба Руф'є - є простим непрямим методом визначення фізичної працездатності, y якій використовуються значення частоти серцевих скорочень y різні часові періоди відновлення після відносно невеликих навантажень. У випробуваного, що знаходиться в положенні сидячи після 5 хвилин відпочинку виміряється ЧСС  (пульс) за 15 с (ЧСС 1), потім обстежуваний виконує 30 глибоких присідань, викидаючи руки вперед, за 45 секунд i відразу ж сідає на стілець. Підраховується ЧСС за перші 15с після навантаження (ЧСС 2), потім в останні
15с першої хвилини після навантаження (ЧСС 3). Індекс Руф'є розраховується за формулою:
                                  4*(ЧСС1+ЧСС2+ЧСС3)-200
    Проба Руф*є=_______________________________________
Оцінка індексу:
менше 3- висока працездатність,
 4- 6 - гарна,
7- 9- середня,
10 - 14 - задовілына,
15 i вище - погана.

Школярі, перехворіли, і не пройшли пробу Руф'є, не можуть бути допущені до уроків фізкультури.
  Про це заявляють у Міністерстві охорони здоров'я України, яке цитує Інтерфакс.
  "Проба Руф'є проводиться не тільки під час профілактичного огляду. Вона обов'язково повинна проводитися як в закладі охорони здоров'я, так і в школі після одужання дитини в наслідок навіть ГРВІ, не кажучи про більш серйозні захворювання у разі повернення до навчального закладу", - сказала начальник управління материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ Олена Терещенко.
  При цьому вона повідомила: "Дитина, яка, на жаль, протягом року мала певні захворювання, не може бути допущена до уроків фізкультури, не маючи результатів проби Руф'є".
  За допомогою проби Руф'є оцінюють працездатність серця під час фізичних навантаженнях.
  Крім того, Терещенко зазначила, що першокласники повинні пройти профілактичний медогляд до 1 вересня.